Інжир користь та шкода для організму як є

Інжир користь та шкода для організму як є



Інжир користь та шкода для організму як є



Інжир свіжий — користь і шкода для організму: скільки потрібно з’їсти



Інжир – це смачний плід, який зовні не дуже привабливий, але зате корисний і ароматний. Розберемося, у чому його користь і шкоду свіжого інжиру для організму, з’ясуємо, скільки його потрібно з’їсти, щоб отримати максимально позитивний ефект.



Що дає організму винна ягода



Свіжий інжир і навіть його листя мають масу корисних речовин і майже не завдають шкоди організму. Тільки його потрібно є в правильних дозуваннях, не перестаратися.



Хоча інжир і не дієтичний продукт, він може без шкоди для організму використовуватися для гарного перекусу. Плід дуже солодкий і соковитий, вживається як в сушеному, так і в сирому вигляді.



Поживніший свіжий інжир, а сушену винну ягоду краще брати з собою в подорожі. Її можна додавати в салати, подавати з сиром, робити бутерброди.



Плід містить масу корисних елементів і вітамінів, таких як бета-каротин, клітковина, фруктоза, вітаміни групи В, С, Н, РР, фосфор, калій, натрій та інші. За вмістом калію він знаходиться на другому місці після горіхів.



А ось заліза в фіге навіть більше, ніж у яблуках. Також вона містить органічні кислоти і дубильні речовини. Перерахуємо корисні властивості інжиру:





  • Покращує травні процеси.


  • Стабілізує серцевий ритм, поліпшує роботу органа.


  • Запобігає раку товстої кишки.


  • Знижує рівень цукру у тих, хто хворіє на діабет.


  • Насичує організм енергією.


  • Допомагає боротися з безсонням.


  • Лікує бородавки і фурункули.


  • Покращує стан волосся і шкіри.


  • Нормалізує роботу щитовидної залози та інших систем організму.


  • В народній медицині використовується при лікуванні застуди та бронхіту.




Щоб винна ягода допомогла позбутися від запорів і поліпшити травлення, потрібно 2-3 плода замочити на ніч у воді, а вранці з’їсти, додавши трохи меду.



Інжир здатний знизити рівень тригліцеридів, які можуть сприяти розвитку серцевих захворювань. Також вживання винної ягоди – профілактика ішемічної хвороби серця.



У смоковниці багато омега-6 і омега-3 жирних кислот, фенолів. Це також сприяє оздоровленню серцево-судинної системи.



Якщо регулярно вживати інжир, то кращої профілактики раку товстої кишки і придумати не можна. Справа в тому, що в фіге багато клітковини, яка допомагає виводити шлаки. Завдяки великій кількості насіння, що містять значний рівень муцину, слиз і відходи в товстій кишці збираються і виводяться.



Користь для здоров’я можуть принести і листя інжиру. Вони здатні регулювати кількість глюкози в крові. Листя можна розтирати в порошок або робити з них чай та інші напої.



Завдяки великій кількості антиоксидантів та інших корисних речовин, інжир допомагає боротися зі всілякими захворюваннями, підвищує рівень енергії, покращує настрій і дарує бажання жити і творити. Цьому ж сприяють вуглеводи і цукор, що містяться в продукті.



Інжир допоможе в боротьбі з безсонням. У винній ягоді є така амінокислота, як триптофан, завдяки якій організм стає здатним виробляти мелатонін. Саме він і викликає бажання спати. А ще в інжирі багато магнію, брак якого призводить до дратівливості і стресу.



Якщо ж зробити з інжиру пасту, а потім нанести її на шкіру, то завдяки цьому можна зняти всілякі запалення, позбутися від вугрів, бородавок і фурункулів.



У смоковниці також багато вітаміну С, який допомагає поліпшити стан шкіри. Вживання також заповнює баланс таких поживних речовин, як вітаміни Е, С, магній, які потрібні для підтримки хорошого стану волосся, прискорення їх росту.



Інжир відмінно знижує жар, допомагає при застуді та кашлі. Також може використовуватися для боротьби з анемією.



Свіжі плоди втамовують голод і приносять відчуття ситості. А завдяки невеликій калорійності, вони сприяють позбавленню від зайвої ваги.



Все про інжир: користь, шкода, як вибирати та їсти -



Смачно 24 підготував для вас корисну інформацію про солодкий та яскравий інжир. Осінь – найкраща пора для інжиру, поспішайте скуштувати його та зробити заготовки на зиму!



Інжир – надзвичайно смачний плід, який належить до роду Фікус родини Тутові. Він має серцеподібну форму, ніжну м’якоть та безліч маленьких зерняток всередині.



Свіжий інжир вже продають на ринку та на прилавках магазинів. Він дуже швидко псується, тому найчастіше його висушують та продають як сухофрукт.



Не зволікайте часом, а мерщій купуйте свіженькі плоди надзвичайно смачного інжиру.



Батьківщиною інжиру вважають Карію – це стародавня провінція Малої Азії. Проте, сьогодні його вирощують в Туреччині, на Кавказі, в Криму, Молдові, в країнах Середземномор’я та Середньої Азії.



Сортів інжиру є декілька: кримський чорний, сірий ранній, далматський білий та Адріатика – теж білий сорт. А от Брунсвік – це ранній сорт з плодами інжиру вагою до 200 грамів.



Користь і шкода інжиру



Інжир багатий на такі мінерали, як калій, кальцій, магній, залізо і мідь. У своїх плодах він має високий вміст натуральних цукрів та розчинних волокон.



Також інжир є хорошим антиоксидантом, містить вітаміни А і К.



У 100 грамах свіжого інжиру міститься всього 43 ккал, а от у 100 грамах сушеного плоду – 200 ккал. Тому для фігури краще вживати свіжий інжир.



Інжир – заготовка для запікання в духовці



Інжир з найніжнішим смаком краще купувати з жовтня по січень. Саме в цей час врожай інжиру смакує наче з медовим сиропом.



Інжир радять вживати для зміцнення нервової системи, серцево-судинної системи та щоб знизити тиск.



Фіцин в інжирі запобігає виникненню тромбів та знижує рівень холестерину в крові.



Інжир не рекомендують вживати людям, які хворіють на діабет, панкреатит та при гострих запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту.



Як їсти інжир



Найкраще купувати інжир без ушкоджень та їсти його одразу після придбання. Екологічно чистий інжир можна їсти одразу зі шкіркою.



Інжир їдять в сирому виді, запікають разом із сиром в духовці або додають до салатів.



Салат зі свіжим інжиром



Також з інжиру можна готувати варення та джеми на зиму або сушити його плоди на зиму в спеціальному приладі – сушарці для фруктів.



Поспішайте скуштувати свіжий інжир та зробити заготовки з нього на зиму. А з рецептами приготування смачних страв з інжиру допоможе – Смачно 24!



Від похмілля і застуди. Чим корисний інжир і як його їсти?



Інжир рекомендують їсти при розумовій перевтомі або надмірних фізичних навантаженнях — він чудово знімає напругу і покращує сон.



Неймовірно смачний і корисний інжир (або фіга, або смоківниця звичайна) відноситься до рослин роду Фікус сімейства Тутові. Це одна з найдавніших культурних рослин — спочатку її вирощували в Аравії, а після — в Сирії, Фінікії та Єгипті.



Користь інжиру



У плодах інжиру містяться вітаміни B1, B3, PP, C, а також величезна кількість мікроелементів: натрій, кальцій, калій, мідь, залізо, магній. Цікаво, що в сушеному інжирі калію майже стільки ж, як і у фініку (за вмістом калію їх перевершують тільки горіхи), а заліза — більше, ніж в яблуці.





  • Інжир відомий своїми жарознижувальними і протизапальними властивостями, тому його рекомендують вживати при застудах або бронхітах.






    Також інжир корисний після тривалої хвороби — він сприяє швидкому відновленню.





  • Інжир вважається прекрасним засобом для боротьби з похміллям, так як зменшує нудоту, спрагу, головний біль і загальну слабкість.






  • Інжир рекомендують також вживати жінкам під час критичних днів для зняття хворобливих спазмів. В інжирі міститься велика кількість фолієвої кислоти і вітамінів групи В, що особливо корисно при вагітності.






  • Також інжир корисний при проблемах із шлунково-кишковим трактом, так як має легкий проносний ефект. Через високий вміст калію, інжир рекомендують вживати і людям, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи.




Кому не рекомендовано їсти інжир? Калорійність інжиру



Калорійність сирого інжиру становить 74 кКал на 100 г, а сушеного — 257 кКал, тому при цукровому діабеті інжир (особливо сушений) варто виключити з постійного раціону.



Також інжир не рекомендується їсти, якщо є запальні процеси в шлунково-кишковому тракті і сечостатевій системі. Через наявність щавлевої кислоти, потрібно бути обережним і людям, які мають схильність до утворення каменів.



Гіпотонікам також не рекомендується їсти інжир, так як він може спровокувати різке зниження тиску.



Як правильно їсти інжир?



Початок осені - найкращий час для того, щоб не тільки насолодитися смаком інжиру, а й отримати максимальну користь.



Інжир вживають і в свіжому, і в сушеному, і в консервованому вигляді. З ним роблять салати, варять джеми і готують м’ясо — всі варіанти корисні для нашого здоров’я. Однак, якщо є можливість, краще всього їсти свіжі плоди інжиру. Калорій в них менше, а користі значно більше.



Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Схожі записи