Ільзе крон суперіор плетисті троянди

Ільзе крон суперіор плетисті троянди



Ільзе крон суперіор плетисті троянди



Плетисті троянди: кращі сорти та догляд за ними



Особливості вкорінення саджанців
Догляд першого року життя плетистої троянди
Догляд другого року плетистої троянди
Хвороби троянд і способи боротьби з ними
Обрізка плетистих троянд
Сортові особливості плетистих троянд



Троянду назвали королевою квітів, і ніхто не сміє заперечувати століттями належить їй титул, тому що вона – граціозна і досконала в своїй пишній, але вишуканої краси. Причому, незалежно від виду і сорту, квітуча, вона являє світу божественне видовище, оповите чуттєвим ароматом. Тріумф цієї пишноти – плетисті троянди, сорти яких різноманітні, але неодмінно зачаровують чудовою феєрією квітів і привабливого пахощів. Щоб милуватися радісної красою плетистої троянди, квітникарі терпляче з року в рік пестять і плекають свою королеву, в якій абсолютно немає байдужого зарозумілості. Навпаки, душа цієї квітки щедра і вдячна, чого їй прощають всі капризи. Втім, їх у неї не так уже й багато…



Особливості вкорінення саджанців



В’юнка троянда догляд за собою любить, як будь-яка інша. І починається він відразу, як тільки Ви придбали молодий саджанець, попередньо переконавшись, що рослина здорове, без ознак захворювань. До прибуття королеви додому все повинно бути організовано заздалегідь: за день до посадки, підготовлену ямку розміром 50 см х 50 см поливають, підживлюють гноєм (не менше відра). Причому садять плетисті троянди на відстані 0,5 м від озеленяемого об’єкта і не менше метра одна від одної. Враховуйте при цьому, що це світлолюбна рослина, що віддає перевагу південну і південно-західну сторони. Опори для витких троянд можна встановити і пізніше.



Безпосередньо перед посадкою саджанець плетистої троянди обрізають до 20-ти см, після – поливають розчином фосфоробактерина і гетероауксину (по таблетці кожного препарату на 10 літрів води), або ж – гуматами. Якщо троянду саджають навесні, то її приблизно на два тижні вкривають поліетиленовою плівкою, створюючи парниковий ефект теплого і вологого мікроклімату для стимуляції кореневої системи. Замість поліетилену можна використовувати пластикову пляшку, зрізавши її дно і знявши кришку (для вентиляції).



Догляд першого року життя плетистої троянди



З цього моменту починається найважливіший перший рік у Вашій трояндочки. Підгодовують молодий кущ приблизно один раз в два тижні, розвівши у відрі води літр гною і склянку деревної золи. У червні вищеописаним розчином роблять позакореневе підживлення по листю. Пізньої осені кущах готують укриття на зиму. Як правило, гілки плетистих троянд пригинають до землі, підклавши під них дошки, щоб уникнути дебати і гнилі, а зверху вкривають сосновим лапником, забезпечивши зимуючим квітам повітрообмін і захист від морозу. Навесні кущі розкривають, обрізають, піднімають, розтягують і зміцнюють на опору, після чого обробляють бордоською рідиною. А як Ви хотіли? Вирощування плетистих троянд – справа трудомістка.



Догляд другого року плетистої троянди



З другого року плетисті троянди, купити які тепер, швидше за все, кожному захотілося, більш витривалі і невибагливі. Тим не менш, правильний полив, розумна підживлення з розрахунку «краще менше, але частіше» і грамотна обрізка кущів необхідні. Обов’язково грунт навколо куща мульчують, підгодівлю коров’ячим гноєм в строгому порядку використовують до третього року куща, чергуючи з минералками. Потім бажані тільки органічні добрива, оскільки мінеральні вбивають мікрофлору грунту, а органічні її відновлюють. В період вегетації повинна бути не менше п’яти підживлень.



Хвороби троянд і способи боротьби



Крім цього, плетисті троянди в саду повинні піддаватися профілактики від численних хвороб:



• Борошниста роса – викликана надлишком вологи й азоту. Пагони, уражені цією недугою, обрізують і спалюють, а кущ лікують відваром хвоща польового, настоєм кропиви (1:5) або цибульно-часниковою лушпиння (1:10). Ефективніше відразу, після розкриття квітів, обробити їх від зараження борошнистою росою фундазолом (не більше 10 г на 5 л води).



• При дефіциті кальцію допоможе емульсія для обприскування з 9-ти літрів гарячої води, 300 грам рідкого зеленого мила або розведеного у літрі води 30 грам мідного купоросу.



• Від чорної плямистості квіти врятує 1%-ная бордоська рідина та розчин фундазолу (не більше 10 г на 5 л води).



• Появи іржі зупинить 1%-ная бордоська рідина, розчин фундазолу (не більше 10 г на 5 л води) або зброджування пасинків томата з листям кульбаби.



• Якщо на рослину напала попелиця, кущі обробляють інсектицидом з додаванням господарського мила.



Обрізка плетистих троянд



Кілька слів – про обрізанні: оскільки цвітіння дають прирости минулого року, а саме обрізка плетистих троянд регулює формування живої огорожі. Тому навесні, діставши з укриття рослина, обрізають тільки підмерзлі, подопревшие пагони. Подальша обрізка залежить від приналежності троянди до одноразово або дворазово квітучих сортів. Одноразово квітучі мають базальні пагони, на яких і відбувається цвітіння, по закінченні якого базальні пагони повністю вирізують. Повторно квітучі троянди слабшають до п’ятого року цвітіння, тому ранньою весною основні пагони повністю вирізують після четвертого року їх цвітіння. На кущі залишають найбільш сильні і молоді пагони.



З квітучих пагонів треба видаляти тільки верхівки з недорозвиненими нирками. Причому, розташування цих нирок залежить безпосередньо від сорту троянди:
• Троянди таких груп як Мультифлора і Вихуриана мають нижні 5-10 нирок, які не диференціюються квітки. Тому ці сортові групи обрізають залежно від параметрів озеленяемого об’єкта.
• У таких сортів як Глен Дейл і Поль Скарлет Климбер квіткові бруньки знаходяться на середній та верхній частинах осьового пагона, тому висота обрізки може бути як високим, так і середньої.
• Квіткові бруньки групи Бенкса знаходяться високо, відповідно і обрізка допустима тільки висока.



Сортові особливості плетистих троянд



Втім, від сортів залежить не тільки обрізування, а й деякі тонкощі догляду. Тому перш, ніж прикрашати свій ділянка плетистої красунею, уточніть її сортові характеристики, щоб вибрати найбільш підходящий рослина. Тим більше, що численні сорти плетистих троянд поділяються всього на три типи:



1. Троянди Rambler – відрізняються великими суцвіттями з дрібних квіток. Цвітуть рясно і довго, але одноразово. До і після цвітіння представляють розкішну зелену огорожу.



2. Троянди Climber – більш сильні і високі, ніж Rambler , досягають у висоту до 4-х метрів. Цвітуть двічі: все літо і восени, до заморозків. Квітки великі. Рослина більш адаптоване до різних захворювань.



3. Троянди Super-Rambler – є надбанням німецького селекціонера Хетцеля: пишні суцвіття невеликих квіток радують протягом всього дачного сезону. Особливо популярні сорти Super Dorothy, Super Excelsa.



Троянда плетиста Ілзе Крон Суперіор (Ilse Krohn Superior)



Опис Троянда плетиста Ілзе Крон Суперіор (Ilse Krohn Superior)



Популярність плетистої троянди Ільзе Крон Суперіор (Ilse Krohn Superior) обумовлена ​​багатьма цінними якостями: витонченими запашними квіточками, тривалим періодом цвітіння, розлогою формою куща у вигляді ліани. Рекомендується цей сорт для одиночних та масових посадок у ландшафтному дизайні заміського будинку, зокрема для оформлення арок, пергол, альтанок та парканів. У ролі опори можуть виступати садові насадження, наприклад, карликові дерева і кущі. Крім того, бутони довго тримаються на кущі та у зрізаному вигляді.



Троянда Ільзе Крон Суперіор - опис та характеристики сорту:





  • розмір куща: заввишки близько 300 см, шириною до 150 см;


  • листя: темно-зеленого кольору, з гладкою, трохи блискучою поверхнею;


  • кількість квітів: на одному стеблі утворюється від 3 до 5 бутонів;


  • колір пелюсток: кремово-білий з легким вершково-жовтим відтінком по центру;


  • розмір квітів: великі, густомахрові, складаються з 75-90 пелюсток, діаметр близько 11 см;


  • цвітіння: рясне, з травня-червня, тривалістю 3-4 місяці;


  • аромат: легкий, приємний;


  • хворобостійкість: має високу стійкість до чорної плямистості листя;


  • морозостійкість: зона 6, до -23.3 C;


  • посадка: середина осені чи друга половина весни;


  • місце розташування: у півтіні, на сонці;


  • земля для посадки троянд: суглинні, добре аеровані та добре дреновані субстрати;


  • тип посадкового матеріалу: саджанці із ЗКС.




Троянда плетиста Ilse Krohn Superior: агротехніка вирощування



Посадка кущів у саду проводиться у квітні/травні або на початку вересня. Місце має бути добре освітленим сонцем, теплим та захищеним від протягів. Найкращим ґрунтом для вирощування троянди є родючий, добре дренований і легкий, з нейтральною або слабокислою реакцією. Для максимально швидкого укорінення обробіть посадковий матеріал сумішшю стимуляторів росту і потримайте 10-15 хвилин у розчині марганцівки, щоб уникнути загнивання. Для посадки викопайте яму у 2-3 рази більше, за кореневу грудку. При розміщенні куща біля стіни забезпечте хорошу циркуляцію повітря для запобігання розвитку грибкових захворювань. Раз на 20 днів необхідно проводити підживлення мінеральними добривами або коров'яком. На зиму основу кущів варто присипати землею, а зверху пагони додатково вкрити агроволокном.



Купити троянду Ільзе Крон Суперіор можна в інтернет-магазині Яскрава Клумба. На сайті в каталозі ви можете почитати відгуки та подивитися фото троянди Ільзе Крон Суперіор.

Схожі записи